Tarım Ve Balıkçılık Da Beraber Kredi Stoku 111 Milyar 753 Milyon Lira Oldu

Bankacılık sektörü ve özellikle de karşımıza çıkmış değişik bir alternatif olan tarım bankacılığı konusunda, geniş bir hizmet yelpazesi ortaya çıkmış durumda. Sağlanmış olan kredi avantajları ile birlikte, tarım sektöründe faaliyet gösteren pek çok girişimci için önemli fırsatlar ortaya çıkmıştır. Zirai ilaç, tohum, gübre, mazot, yem ve diğer malzemelerin tedarik noktasındaki ihtiyaçlarını karşılama konusunda, bankadan alınan kredi desteklerinin önemli bir pay oluşturduğu görülmektedir. Pek çok konuda devlet desteğini arkasına almış olan çiftçiler, bu konuda bankaların sağlamış olduğu krediler ile birlikte önemli bir şans ve fırsat elde etme şansına sahip olmaktadır.

Özellikle hasatta ödeme planı ile birlikte hazırlanmış muazzam derecedeki yatırım planlama fırsatları, kredi çeken insanların bu avantajlardan daha iyi koşullarda fayda sağlamasına destek veriyor. Esnek ödeme avantajlarının yanı sıra, anlaşmalı üye işyerlerinden gerekli alanlar konusunda özel kredi kartları, burada sunulmuş imkânlar içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Su ürünleri yetiştiriciliği konusunda son yıllarda yapılan takviye çalışmaları ile birlikte, önemli bir yatırım ve bu yatırımın desteklediği önemli avantajlar insanların karşısına çıkmıştır. Gerekli desteği ile birlikte önemli çözümler konusunda bankacılık sektörü ve çiftçilerin ortaklaşa yürütmüş olduğu çalışmalar, çok sayıda yatırımcının avantajına ve isteğine uygun çözümler oluşturmaya devam etmektedir. Tarım ve balıkçılık sektöründe özellikle son 2 yıl içerisinde kullandırılan krediler ile birlikte, kredi stoku 9 milyar 593 milyon liraya ulaştı. 16 milyar 715 milyon liralık kredi ile birlikte, Ankara’ya takip eden İzmir’i yüzde 4.8 lika bayi ve 5 milyar 382 milyon liralık kredi stoku ile birlikte, Konya bu şehirleri takip eden bir diğer adres olmak durumundadır.

Balıkçılık ve deniz mahsulleri gibi önemli bir konuda, yatırımcı olarak çalışan çok sayıda kişinin banka kredileri ile birlikte önemli derecede yeni fırsatlar ve avantajlar elde ettiği görülmüştür. Hem sektörün gelişimi hem de kredisi toplu konusunda artan gelişmelerle birlikte, pek çok kişinin buradaki kredi imkânlarından faydalanmak suretiyle işini geliştirme çabaları içerisinde olduğu bilinmektedir. Toplam 76 şehirde kredi stoku artış gösterirken, en çok kredi stokunun düştüğü şehir olarak Kırklareli karşımıza çıkmaktadır. Bir yılda 97 milyon lira bir düşüşün yaşandığı Kırklareli şehrinde, önemli bir düşüş rakamı ortaya çıkmıştır.

Krediler Yatırımcıları Destekliyor

Yatırımcıların en iyi şekilde desteklenmesi için kolay ödemeli kredi avantajlarının çoğu zaman önemli bir fırsat yarattığı görülmektedir. Yatırımcılar için bir destek projesi şeklinde karşımıza çıkmış avantajlar sayesinde, pek çok kişinin bu hizmetlerden ve fırsatlardan fayda sağladığı görülmektedir. Önemli bir planlamanın gerekli koşullar da ciddi hazırlığı dikkat çekerken, banka kredileri ile birlikte daha planlamalı yatırımların sonuçlarını burada görmek mümkün olmaktadır. Rakamların önemli sonuçlar ortaya koyduğu hususlarda, tarım destekleri veya yatırımcıların avantaj fırsatları için, gerek devletin gerekse de bankaların ortaya koymuş olduğu cazip sonuçları burada en iyi şekilde gözden geçirmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir