Kuveyt Türk’ten Çiftçilere 500 Milyon TL’lik Finansman Desteği

Kuveyt Türk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Çiftçiye Destek Paketi hazırladı. Kısa bir süre önce paylaşılan pakette haziran ayı sonuna kadar çiftçilere 500 Milyon TL destek sağlanacak. Çiftçiler Kuveyt Türk bankasından %0.79’dan başlayacak kar oranı üzerinden 250 bin TL’ye kadar hiçbir masraf ödemeden finansman desteği alabilecek. Çiftçiler 500 Milyon TL limitine sahip desteğe 2020 Haziran ayı sonuna kadar başvuruda bulunabilecek.

Kuveyt Türk tarafından duyurulan Çiftçiye Destek Paketi için finansman kullandırım ücreti uygulanmayacak. Kar oranları ise 1 yıl için %0.79, iki yıla kadar %0.84, üç yıla kadar %0.89, dört 0.94 olarak uygulamaya konulacak.  Çiftçiler 250 bin TL’ye kadar başvuruda bulunabilecekler.  Ancak bu tutarın üzerinde de kredi başvurusu yapabilirsiniz.  250 bin TL üzerinde destek paketi açıklanırsa dosya masrafı olarak % 0.50  dosya masrafı uygulanacak.

Yıllık Geri Ödeme Yapılabilecek

Kuveyt Türk tarafından açıklanan Çiftçiye Destek Paketi kapsamında geri ödeme de yıllık olarak yapılacak. Yani çiftçiler aldıkları kredinin geri ödemesini yılda bir kez gerçekleştirebilir. Kampanya boyunca Kuveyt Türk çiftçiler için özel ticari kredi kartı Tohum Kart sahipleri için de %0.89 kar oranı uygulamaya karar verdi. Destek kapsamında müşteri ihtiyaçlarına kapsamında Tohum Kart, TARSİM ve diğer sigorta imkanlarına da başvuru yapabilecekler.

Çiftçiye Destek Paketi açıklaması  Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan tarafından yapıldı. Kalkınma sürecinde çiftçilere istihdam sağlamak ve katma değer sağlamak amacıyla bankanın her zaman Türk çiftçisinin yanında olduğu belirtildi.

Kovid-19 Sürecinde Kuveyt Türk Çiftçiye Sahip Çıktı

Kuveyt Türk Genel Müdürü Uyan, ülkemizin bereketli topraklarının daha fazla işlenmesi için gerekli desteği her zaman sağladıklarını belirtti. Kovid-19 salgını sürecinde birçok konuda ülkemizin temel gıdaları karşılaması gerekliliği anlaşıldı. Bu yüzden duyurulan Çiftçiye Destek Paketi en uygun kar oranlarıyla faizsiz olarak çiftçiye ulaşıyor.

Kuveyt Türk  çiftçiler için ödemede de kolaylıklar sağlıyor. Bu süreçte banka ödemeleri de yılda bir kez yaptırmak istiyor. Ayrıca mazot, gübre, zirai ilaç, tarımsal ekipman, tohum ve fide harcamaları da Tohum Kart ile çok avantajlı olarak alınabilir. Ayrıca Tohum Kart harcamaları da hasat zamanına kadar ertelenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir