KOSGEB Arıcılık Kredisi Hangi Şartlarda Veriliyor

2020 Yılı KOSGEB Arıcılık Ve Bal Üretimi Desteği Bilgileri

Hem olarak hem de yerleşik olarak bal üretimi ve arıcılık yapmak isteyen insanların, özellikle devletten alacağı destek hakkında araştırmacı olmaları gerekiyor. Burada hem kovan hem de diğer şartları desteklemek açısından, devlet desteği hakkında bir fikir jimnastiği yapmak önemlidir. Özellikle Ziraat Bankası’nın KOSGEB ile bütünleştiği noktada, ortak bir uygulama ile birlikte arıcılara sağladıkları yardımı gözden geçirmek önemli. Geçmiş dönemlerde bu konuda önemli çalışmalar yapıldığı gibi, özellikle 2020 yılı içerisinde de bu konuda ciddi planlamalı çalışmaları takip etmenin, arıcılar için önemli bir fırsat yarattığını hatırlatmak gerekiyor.

KOSGEB Arıcılık Kredisi Hangi Şartlarda Veriliyor

Özellikle arıcılık konusunda üretim yapmak isteyen insanların, gıda sektöründeki hizmetleri bilinmektedir. Faizsiz kredi veya hibe kredi seçenekleri, elbette bu sektörde de çiftçilere sunulmaktadır. Her şeyden önce bu konuda insanların 32 saat süren bir eğitim alması gerekmektedir. Elbette devlet bu konuda yatırımını eğitim ve desteklemek istemektedir. Yanlış bilgilendirme ve yanlış uygulama sonucunda, özellikle arıcıların bazı durumlarda zarara uğradığı bilinmektedir. Ders takviyesi ile birlikte bu zararların en asgari düzeye indirilmesi mümkün olmak durumundadır.

Girişimcilik, destek programının aktif hale gelmesi ile birlikte 1 yıl ödemesiz olmak üzere girişimcilere faizsiz kredi imkânı çıkmak durumundadır. 50 bin lira ve 100 bin lira arasında değişen rakamlarla birlikte özellikle kadın girişimciler, engelli girişimciler, gazi ve şehit yakınları için yüzde seksen geri ödeme imkânı sunulmaktadır. Hem insanları iş konusunda teşvik eden hem de değerlerine sahip çıkan bir yapıda, gerçekten bu konuda devletin yapmış olduğu çalışmaları desteklemek gerekmektedir.

Arıcılık Ve Bal Üretimi Kredisi Miktarı Bölgelere Göre Değişmektedir

Arıcılık ve bal üretimi konusunda farklı bölgelerde farklı yatırımlar ortaya çıkmaktadır. Elbette bulunduğunuz bölgenin şartları ve devletin bu konuda size sağlamış olduğu imkânlar ile birlikte en yakın ziraat Bankası’na müracaat edebilirsiniz. Yapacağınız müracaat ve başvuru ile birlikte arıcılık ve balcılık konusunda devlet desteği hibe kredi ve avantajlı koşullar noktasında önemli fırsatları gözden geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Elbette bu konuda çiftçilerin destekçisi olan ziraat bankası, hem bilgi alma noktasında hem de hibe kredi desteği noktasında size gerekli bilgilendirmeyi de yapacaktır.

Ziraat Bankası’na Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredisinden faydalanmak ve bal üretimi konusunda devlet desteğini almak için ilk olarak yapmanız gereken şey ziraat Bankası’na müracaat etmektedir. Başvuru yaptığınız zaman elbette sizden istenen bazı evraklar olacaktır.

Gelin bu evrakları maddeler halinde görelim;

  • Tarımsal işletmesine ait kira kontratı ve tapu kaydı gibi belgeler.
  • Son 3 yıla ait olan bilanço ve gelir tablosunun sunumu.
  • Tarımsal krediye istinaden gösterilmesi, gelirken teminat belgeleri.
  • ÇS ve çiftçilik belgesinin aynı zamanda kimliğin fotokopisi.

Eğer bu konuda devlet hibe desteğinden faydalanmak ve avantajlı krediler den yararlanmak istiyorsanız, müracaat şartları ile birlikte devletin bu konuda size sağlamış olduğu imkânları ve aynı zamanda fırsatları gözden geçirebilirsiniz. Özellikle tarım ve hayvancılık konusunda yapılan devlet desteği ile birlikte çok sayıda insanın rahatlıkla faydalanacağı muazzam projelerin avantajı sonuçlarını burada görmek çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir