Kırsal Kalkınmaya Verilen Hibe Desteği

Özellikle Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli bu konuda belli birtakım açıklamalar yaparken, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için ayrılan bütçeler burada ilgi çekici rakamlar ortaya koymaktadır. 2019 yılı içerisinde bu konuda yapılmış olan toplam 796 proje bulunmaktadır. Özellikle hibe desteği almış olan bu projeler 258 milyon liralık hibe desteği ile birlikte önemli bir rakam ortaya koymuştur. Avrupa Birliği katılım öncesi özellikle kırsal kalkınma programı kapsamında, 2019 yılı içerisinde önemli rakamların ortaya çıktığını buradan söylemek gerekmektedir. 334 milyon lira kamu katkısı ile buradaki yatırım faaliyetleri ile birlikte, gerçekten sonuçların memnuniyet verici olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Bu konuda kırsal kalkınma ve üretim anlamında olaya bakış açısı önemli olduğu gibi, bakanlık özellikle tarım ve hayvancılık destekleri ile birlikte altyapıyı destekleyen ve insanları motive eden çalışmalardan söz etti. Yeni bireylerin iş hayatına katılması noktasında, devlet desteği ve hibe kredi ile birlikte çok olağanüstü projeler hayata geçirilmiş durumda. Bu projeler ile birlikte gerçekten hatırı sayılır kişinin iş hayatına ve mesleki tecrübeye dâhil olduğunu görmek mümkün oldu. Özellikle de ilerleyen dönemlerde kadınların ve gençlerin daha fazla iş ortamında kendine yer bulması planlanmaktadır.

2006-2019 Arası Kırsal Bölgelere Çok Önemli Hibe Desteği

Burada açıklanmış olan hedeflere uygun şekilde, geçtiğimiz yıl içerisinde kalkınma yatırımlarını destekleme programları önemli bir program oluşturdu ve bu projeye gerçekten rakamsal boyutlarda heyecan uyandırdı. Toplamda 796 projenin 258 milyon lira gibi hibe desteği ile desteklenmesi heyecan yaratmıştı. Bunun yanı sıra 2006 ile 2019 yılları arasında 11.073 adet proje ile birlikte, toplamda 3 milyar lira gibi muazzam bir hibe desteğinin ortaya çıktığını da buradan belirtmek gerekmektedir. İnsanları cesaretlendiren ve onları önemli bir yatırımcı haline getiren destek çalışmaları ile beraber, gerçekten elde edilmiş imkânlar ve fırsatlarla birlikte buradaki önemli projelerin sonucunu daha iyi şartlarda görmek mümkün olmaktadır.

Toplamda 97.000 Kişilik İstihdam Sağlandı

Burada açıklanmış olan rakamlar ve devletin ödediği hibe imkânları ile birlikte, bu desteğin istihdam sağlama konusunda da önemli bir desteği ve fırsatı ortaya çıkmaktadır. Toplamda 97.000 istihdam bu süreç içerisinde sağlanırken, gerçekten bu konuda muazzam projelerin ortaya koyduğu sonuçlarda önemlidir. 11.073 projenin 4.777 adedi kapasite artırımı ve teknoloji yenileme 5.611 adedi yeni tesis olarak karşımıza çıkarken, 685 adet proje ise tamamlama projesi olarak kendini göstermektedir. Bu projeler nezdinde 97.000 kişilik istihdam sağlanırken, gerçekten ilerisi için bu projelerin ne kadar önemli olduğunu anlamak daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir