Kırsal Kalkınma Desteği Kapsamında Balıkesir Bölgesinde Kabul Edilen 34 Projeye Tarım Ve Orman Bakanlığı’ndan Onay Geldi

Balıkesir’de bulunan 34 projenin yaklaşık olarak 10. 9 milyon TL hibe desteği aldığı açıklandı. Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın, bu konuda kırsal bölgelerdeki kalkınma planı oluştururken gözden geçirdiği projeler ile insanlara verdiği destekler devam etmektedir. Bir ülkenin en önemli yatırımlarından ve gerekliliklerinden biri olan tarım konusunda çiftçileri desteklenmesi, sürdürülebilir tarım için sektöre ve çalışanlara çok büyük destek vermektedir. 13 etap programı dâhilinde devam eden kapsamlı çalışmalar ile beraber Balıkesir’de gözden geçirilmiş olan toplam 34 projenin, yine 10.9 milyon lira hibe desteği ile iyi bir işaret ve sonuç oluşturduğu görülmektedir. Özellikle de insanların gözü burada resmi gazeteye yönlenmişken, resmi yayımlanmış olan haber ile birlikte, projenin gerçek yönü ortaya çıkmıştır. Gerek 17’si ekonomik yatırımlar gerekse de 17’si kırsal proje yatırımları olarak gerçekleşen bu muazzam girişimlerde, toplamda 34 projenin önemli bir maddi karşılık ile destek gördüğü burada dikkat çekmiştir. Geçmiş dönemlerde ve bu günümüzde olduğu gibi, yarın yine tarım destek projelerinin maddi manevi yönden çiftçilere destek sağlayan yönünü görmek mümkün olacaktır.

Projelerin Toplam Değeri 29 Milyon 376 Bin 823 Lira

Maddi ölçekte çok önemli bir proje karşımıza çıkarken, bu projeyi destekleme adına atılan adımların özellikle çiftçiler adına sevindirici bir yönü olduğu bilinmektedir. Toplam projenin yaklaşık 30 milyon lira civarında olduğu bilinirken, bunun üçte biri kadarı hibe destekli bir çalışma ile çiftçilere güç veren bir sonucu göstermektedir. Onaylanmış projeler gelecek dönemde yine bu konuda benzer faaliyetler için örnek teşkil etmek durumundadır. Pek çok çiftçinin düzenli ve kabiliyetli yatırımlarla beraber onaylanmış kredilerle aldığı destek büyük öneme sahiptir.

17 adet ekonomik yatırımlar diğer bir şekilde diğer 17 adet kırsal ve ekonomik altyapı yatırımları olarak karşımıza çıkmış olan seçenekler, bu düzenli yatırımların destekli projeler olduğunu ve hibe desteği ile birlikte yatırımcılarına büyük avantaj sağladığını göstermek durumundadır. Özellikle faydalı ürün ve avantajlı seçenek noktasında bu piyasaya kazandırılmış olan tarım ürünlerinin, güvenilir bir çalışma sonucunda en ideal sonuçlarını yakından görmek mümkün olmaktadır.

Çiftçilerin Gözü Kulağı Kalkınma Ve Hibe Projelerinde

Tarım kalkınma planı bünyesinde düzenlenmiş yatırımlar çözümler ve sonuçlar, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde insanların memnuniyeti isteklerini ve arzulu yapısını ortaya koymuş durumdadır. Kalkınma desteği konusunda açıklama yapan Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın özellik ve kırsal kalkınma destek programında Balıkesir’de bu projeyi onaylaması aslında tüm ülke genelinde beklentileri ortaya koymuş durumdadır. Kusursuz bir planlama ile yeni projeler oluşturmuş ve bu projeleri yakından takip etmiş olan uzmanların, tarım destek ve kredi hibe avantajlarını en iyi biçimde gözden geçirme şansına sahip olduğu görülmektedir. Böylesine önemli projelerin her dönemde ciddi bir karşılığı olmakla birlikte, bu karşılığı uyumlu çözüm ve projelerin çiftçiler arasında önemli bir beklentiye yol açtığını da burada unutmamak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir