DEVLETİN TARIM MAKİNELERİ DESTEKLERİ

Hayvancılık veya çiftçilik ile ilgilenen kişilerin tarım makineleri alma konusunda yaşadıkları en büyük problemlerden biri tarım makinelerinin ve cihazların çok pahalı olmasıdır. Çiftçilik yapan bir kişi ürününü uzun bir süre büyük emekler karşılığında işleyip toplayıp satışa sunmaktadır. Fakat bir yıllık emeğinin karşılığını hem az miktarda hem de ürününü sattıktan uzun bir süre sonra alabilmektedir. Bu durumun bir çözünürlük bulması için devlet hayvancılar ve çiftçiler için devlet destekli tarım makineleri projesini başlatmıştır. Bu proje kapsamında üreticiler istedikleri tarım makinelerinin alımında hem yüksek finansman yükünden kurtulmakta hem de uygun şartlar ile tarım makinesi satın almaktadırlar.

Devletin sağladığı tarım makineleri destekleri nelerdir?

Devletin tarım makineleri desteği sadece traktör alımı için geçerli değildir. Devlet vermiş olduğu tarım makineleri desteğinde tarımsal üretimde kullanılabilecek çok sayıda makine ve ekipman alımına aynı zamanda ilaçlama için kullanılacak hava araçlarına dahi destek vermektedir. Devletin üreticilere sağlamış olduğu tarım makineleri destekleri şu şekildedir:

 • Sulama ekipmanları ve sulama motorları için sağlanan destekler,
 • Traktör alımına dair verilen destekler,
 • İlaçlama ekipmanları için verilen destekler,
 • Rüzgar ve güneş enerjisi donanımları için sağlanan destekler,
 • Traktör arkasına takılan her türlü kesme, biçme, ekme donanımı için verilen destekler şeklindedir.

Devletin tarım makineleri desteklerinden faydalanmak için çiftçi olmanız ve tarım alanında uğraşacağınız bir tesis kurmanız gerekmektedir. Destekli tarım makinelerinden almayı düşünen üreticilerin alacağı makinenin yapacağı iş alanında olması ve bu alanda çalıştırılması çok önemlidir.

2 Comments

 • hakan dedi ki:

  bi römork alıcaz 6 tonluk çift dingil tek ilave geniş lastik yaglı piston frenli ,fiyat 27bin tarım kredide ugurlu marka…4 taksit alıyoz 30bini geçiyor bumudur destekleme ,bunun destegi ve şartları nedir

 • Ahmet dedi ki:

  Patates söküm makinası dahil mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir