Cumhurbaşkanı Erdoğan Hububat Ve Bakliyat Alımı Fiyatlarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası 2020 yılı TMO hububat ve bakliyat alım fiyatlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılı TMO hububat ve bakliyat alım fiyatlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toprak Mahsulleri Ofisinin sert ekmeklik buğday alımı fiyatının ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya,  arpa alım fiyatını da ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkartıldığını,  bakliyat alım fiyatlarında da kırmızı mercimek için 3 bin 500 lira, yeşil mercimek için 3 bin 200 lira, nohutta da 3 bin 350 lira olarak belirlediklerini açıkladı.  Ayrıca çiftçilerimize, hububatta ton başına 230 lira prim ve destek ödemesinin yapılacağını,  bakliyat alım fiyatlarını da kırmızı mercimek için 3 bin 500 lira, yeşil mercimek için 3 bin 200 lira, nohutta da 3 bin 350 lira olarak belirlediklerini,  bakliyattaki prim ve destek ödemesinin de ton başına 800 lira olduğunu ifade etti.  Yeni dönem hububat ve bakliyat alım fiyatlarının üreticimiz ve ülkemiz adına hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir