Çiftçilere Toplamda 141 Milyar Lira Tarımsal Hibe Ve Destek Avantajı

Tarım Ve Orman Bakanlığı Bekir Pakdemirli, açıklamaları ile birlikte insanları heyecanlandırdı. 15, Uluslararası Tarım Ve Hayvancılık Fuarı’nın açılış törenine katılan Bakan, burada yaptığı açıklamalarla birlikte son 17 yıl içerisinde yapılan ödemeler hakkında insanlara bilgi sundu. Toplamda 141 milyar lira tarımsal hibe ve destek avantajlarının, özellikle ülkemizin tarım sektöründe can suyu olarak iyi sonuçlarını görmek mümkün oldu. Bakanın burada yapmış olduğu açıklamalar ve vermiş olduğu rakamlar, son 17 yıl içerisinde çiftçilerin bu konuda elde etmiş olduğu imkânları gösterdi.

Tarımsal hibe ve destek avantajları ile birlikte bitkisel ürünlerin yaklaşık % 22 artışla 120 milyon tona ulaştığı burada belirtilmişti. Hayvancılık sektöründe yine gerekli yatırımlar kredi ve hibe desteğinin önemli sonuçlar verdiği görülmüştür. Süt üretiminde ise % 146 artış ile birlikte 20.7 milyon ton gibi bir rakam karşımıza çıkmıştır. Aynı şekilde et üretimi konusunda % 67 artış 1.126.000 ton kırmızı et sonucunu ortaya koymuştur. Tavuk eti üretiminde ise %200 artış gerçekleşirken, 2.1 milyon ton tavuk üretimi gerçekten rakamsal boyutlarda heyecan uyandıran bir sonucu ortaya koymuştur. Bu konuda gerek yapılan açıklamalar gerekse de hesaplamalar ve planlamalar, tarım ve hayvancılık konusunda devlet planlamalarının sonuçlarını göstermiştir. Elbette pek çok kişinin beklentisi farklı yönde olsa da en azından son 17 yıl içerisinde resmi olarak kayıtlara geçmiş ödenmiş rakamların yatırımcılar için ortaya koyduğu cazip fırsatları ve avantajları göstermiştir.

Tarım ve hayvancılık gibi önemli konularda gerekli yatırım fırsatları ile beraber üretim boyutları önemli oranda yükselmiştir. Üretim boyutlarının artması ile birlikte kazanç ve yatırımının yine önemli bir yükseliş içerisinde olduğunu bana da görmek mümkün olmuştur. Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli katıldığı fuar aracılığı ile birlikte bu konuda insanları aydınlatmış durumda. Özellikle 15 uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı yani AGROEXPO açılış töreninde bakanın yapmış olduğu açıklamalar, içerdiği bilgiler ile birlikte tarım ve hayvancılık konusundaki kredi avantajlarını ortaya koymuştur. Burada yapılan açıklamalarla birlikte önümüzdeki dönem beklenti içerisinde olan çiftçilerin yine aynı beklentisini en iyi şekilde görmek mümkün olacaktır.

Yapılan destek ve katkı avantajlarının yanı sıra, üretim artışı gerçekten kaçınılmaz görülmektedir. Hem üretim artışı sağlamak hem de yönetim ile beraber iyi bir kazanç fırsatı bulmak için, insanlara sağlanmış olan fırsatların en iyi sonuç daha yakından görmek burada mümkün olacaktır. Gerek kredi desteği gerekse de hibe destekli kredi avantajları ile birlikte, devlet kurumlarının ve özel bankaların çiftçilere önemli oranda fırsatları ve destekleri dikkat çekmektedir. Bu desteğini arkasına almış ve yatırımlarını buna göre yapmış olan çiftçiler ise hem ürün artışı sağlıyor hem de gelir artışı ile birlikte maddi boyutlarda iyi bir fırsatı gözler önüne getiriyor. Gerektiği zamanlarda ciddi planlamalı yatırımlarla beraber buradaki ürün ve hizmet avantajlarının insanlara sağladığı geniş imkânları yakından görmek önemli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir