2020 Yılında Tarım Ve Hayvancılık Desteklemeleri İçin Gerekli Başvuru Tarihleri Ve Gerekli Şartlar

Hemen her yıl içerisinde, gıda tarım ve hayvan bakanlığı tarafından hayvan yetiştiriciliği ile yapılması planlanan ödemelerin önemli bir artış gösterdiği bilinmektedir. 2020 yılı içerisinde yine beklenen koşullarda ödeme avantajları ile karşımıza çıkacaktır. Elbette burada devlet desteğinin ortaya çıkabilmesi için belli bir takım şartlar bulunmaktadır. Hem şartlar hem de başvuru tarihlerinin belirlenmesi için, özellikle devlet desteği almak isteyen insanların çok dikkatli davranması gerekiyor.

Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın Konuyla Alakalı Girişimleri

2020 yılı içerisinde devam edecek olan çiftçi destekleme ödemeleri, Tarım Ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan şartlarla birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu şartları taşıyan ve başvuru tarihleri arasında gerekli başvuruyu yapan çiftçilere destek konusunda önemli bir yardım sağlanmaktadır. Çiftçiler için mazot ve gübre desteği burada dikkat çekerken, hayvancılık konusunda standartlarını zorlamış olan üreticiler için, birbirinden farklı kredi ve fırsat hibe destekleri ortaya çıkmaktadır. Burada özellikle hayvan yetiştiricilerinin kendine uygun şartlarla ve fırsatlarla birlikte imkânları yakından takip etmesi önemlidir.

4 Ay Üzerindeki Buzağı Soy Kütüğüne Kayıtlı Buzağı Kontrollü Buzağının Yavrusu İçin Desteklemeler

4 ay üzerindeki buzağılar için her bir buzağı adına 350 lira destek ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte soy kütüğü üzerine kayıtlı bulunan buzağılar için, buzağı başına 500 lira ek olarak ise 50 lira ödeme yapılmak durumundadır. Önemli bir ödeme koşulu ile birlikte hayvancılık sektörünün ciddi planlamalar ile birlikte desteklendiği burada görülmüştür. Belirlenmiş başvuru tarihleri arasında yapılan müracaatlar, il veya ilçe tarım müdürlükleri aynı zamanda damızlık sığır yetiştiriciliği birliğine yapılan başvurular ve birlikte önemli bir sonuç elde etmek mümkün. Bakanlık tarafından belirlenmiş başvuru tarihleri ile birlikte insanların bir an evvel bu konuları dikkate alması ve müracaat konusunda harekete geçmesi önemli olmaktadır.

Anaç Manda Desteği

Geçtiğimiz yıl içerisinde manda başına ödenmiş olan destek tutarının 250 lira olduğu biliniyor. Soy kütüğüne kayıtlı bulunan anaç mandalar için ise bu rakam 400 lira olarak kendini göstermişti. 2020 yılında güncel destek tutarlarının ise bakanlığa ait resmi internet sitesi üzerinden buna ulaşmak mümkün. Başvuru yerleri Tarım Ve Orman Bakanlığı Müdürlükleri ve Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Malak Desteği

Her bir malak için 150 lira ödeme yapılırken, ikinci dönem için ise 400 lira ödeme yapılıyor. Başvuru tarihleri ise yine bakanlığın açıklama sonuçları ile birlikte ortaya çıkacaktır. Erkek sığır besi desteği konusunda yine mevcut imkânları, sığır başına 250 lira gibi bir rakam ile görmek mümkündür. Sadece büyükbaş hayvan değil arıcılık desteği konusunda da burada önemli çalışmalar yapılmaktadır. Arıkovanı desteği kovan başına 10 lira, ana arı desteği ise 15 lira olarak bilinmektedir. Damızlık ana arı desteği 40 lira olarak karşımıza çıkarken, arıcılık gibi önemli bir yatırım konusunda gerekli destek çabalarının özellikle yatırımcılar için iyi bir fırsat oluşturduğu bilinmektedir. Küçükbaş damızlık koyun keçi desteği, çiğ süt desteği ve çoban desteği gibi daha konusunda yine mevcut imkânları sığır başına 250 lira gibi bir rakam ile görmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir